Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Bajka o złym smogu, czyli raport Dziennika Zachodniego o niskiej emisji

Promoted

W Dzienniku Zachodnim pojawił się niedawno ważny raport dotyczący niskiej emisji. Specjaliści biją w nim na alarm i zwracają uwagę na to, że najwyższą cenę płaci w tym wypadku człowiek.

Smog - cichy zabójca

Autorzy raportu przypominają, że zgodnie z badaniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku z powodu zanieczyszczeń powietrza przedwcześnie umiera 7 mln ludzi. Co to oznacza? Że niska emisja zajmuje trzecie miejsce – tuż za nadciśnieniem i nowotworami – na liście cichych zabójców. Co gorsza, Polska na tle Europy nie prezentuje się zbyt dobrze. Nie spełniamy unijnych norma powietrza, za co grożą nam poważne sankcje finansowe, a Górny Śląsk jest liderem nie tylko pod względem zanieczyszczenia powietrza, ale też zapadalności na raka.

Czym jest dym, który nas zabija? Jak z nim walczyć? Czym można palić, a czym nie, by problem smogu minimalizować? Odpowiedzi na te pytania można zna;leźć w raporcie Dziennika Zachodniego.

To jednak nie wszystko, gdyż pojawia się w nim także wywiad z prezesem naszej fundacji, Wojciechem Owczarzem. Zachęcamy do czytania!

Przeczytaj także

20 maja wystartuje konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Placówki, które brały udział w akcji, wciąż mogą nadsyłać najlepsze prace swoich uczniów.
Od 11 do 30 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą pisali listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji bierze udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów.
Jeszcze tylko przez tydzień można się zgłaszać do akcji Listy dla Ziemi. By dołączyć do naszej Ekologicznej Drużyny Narodowej wystarczy wypełnić krótki formularz.
Do czwartej edycji Listów dla Ziemi dołączyło już ponad 80 tysięcy osób. Gminy, która chciałyby wziąć udział w akcji, cały czas mogą wysyłać nam swoje zgłoszenia.