Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Dokarmianie ptaków – czym karmić?

Promoted

Karmnik to nie kosz na śmieci, do którego możemy wrzucić spleśniały chleb, nadpsute owoce czy resztki z obiadu. Takie działania mogą bowiem ptakom tylko zaszkodzić. Czy zatem powinniśmy je dokarmiać?

Zimowe menu ptaków

Słonecznik – jeśli nie wiemy, czym dokarmiać gatunki ptaków, które przylatują do naszego ogrodu, słonecznik będzie najlepszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem

Zboża – pszenica, jęczmień, owies czy proso, ptaki z pewnością będą zadowolone z każdej z tych opcji, w szczególności jeśli do Twojego karmnika będą zaglądały wróble i trznadle

Kasze – możemy je podawać w wersji suchej lub ugotowane, pamiętajmy tylko, że jeśli je gotujemy, w żadnym wypadku nie możemy ich doprawiać

Płatki owsiane – Twoje dziecko uwielbia jeść płatki na śniadanie? Ptaki z pewnością także je pokochają.

Nasiona i owoce dziko rosnących oraz ogrodowych roślin, np. czarnego bzu, jarzębiny, aronii, jagód, porzeczek

Owoce – krojone jabłka to największy przysmak kosów

Tłuszcz, w szczególności słonina lub smalec – to przysmak sikorek

Przeczytaj także

20 maja wystartuje konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Placówki, które brały udział w akcji, wciąż mogą nadsyłać najlepsze prace swoich uczniów.
Od 11 do 30 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą pisali listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji bierze udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów.
Jeszcze tylko przez tydzień można się zgłaszać do akcji Listy dla Ziemi. By dołączyć do naszej Ekologicznej Drużyny Narodowej wystarczy wypełnić krótki formularz.
Do czwartej edycji Listów dla Ziemi dołączyło już ponad 80 tysięcy osób. Gminy, która chciałyby wziąć udział w akcji, cały czas mogą wysyłać nam swoje zgłoszenia.