Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Dzień Czystego Powietrza

Promoted

Powietrze w Polsce jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej. Właśnie dlatego edukacja i zachęcanie do pozytywnych zmian są tak ważne. Dzień Czystego Powietrza, który tradycyjnie obchodzimy 14 listopada, to doskonała okazja do podjęcia działań!

Bezpłatne materiały i happeining

W ramach akcji dla wszystkich zainteresowanych szkół i przedszkoli przygotowaliśmy bezpłatne pakiety edukacyjne. Co więcej, w wybranych miastach odbędą się specjalne happeiningi i warsztaty na temat szkodliwości niskiej emisji, powodowanej m.in. spalaniem odpadów w piecach domowych.

Jakie mamy cele?

Po pierwsze, chcemy uświadamiać, jakie konsekwencje dla przyrody i naszego zdrowia ma palenie śmieci oraz złej jakości węgla w piecach domowych.

Po drugie, namawiamy na zmiany środka transportu na bardziej ekologiczny. Zachęcamy do częstszego korzystania z roweru, a – jeśli to niemożliwe – do tego, by przesiąść się z samochodu na transport publiczny.

Po trzecie, sadzimy drzewa, bo to one pochłaniają dwutlenek węgla i chronia przed chorobami cywilizacyjnymi.  

Dołącz do nas w walce o czystsze powietrze!

Przeczytaj także

20 maja wystartuje konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Placówki, które brały udział w akcji, wciąż mogą nadsyłać najlepsze prace swoich uczniów.
Od 11 do 30 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą pisali listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji bierze udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów.
Jeszcze tylko przez tydzień można się zgłaszać do akcji Listy dla Ziemi. By dołączyć do naszej Ekologicznej Drużyny Narodowej wystarczy wypełnić krótki formularz.
Do czwartej edycji Listów dla Ziemi dołączyło już ponad 80 tysięcy osób. Gminy, która chciałyby wziąć udział w akcji, cały czas mogą wysyłać nam swoje zgłoszenia.