Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Dzień Czystego Powietrza po raz jedenasty!

Promoted

 14 listopada już po raz 11 będziemy świętować Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji przygotowaliśmy bezpłatne materiały dla szkół oraz specjalny konkurs!


Dzień Czystego Powietrza to akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju i konieczność jego ochrony. Prowadzone w tym dniu działania mają uświadomić społeczeństw, jak duże konsekwencje dla naszego zdrowia i środowiska mają znajdujące się w powietrzu tlenki czy dioksyny.

Z tej okazji w wielu szkołach współpracujących z naszą fundacją odbywają się apele, przemarsze i happeningi, organizowane są także zajęcia tematyczne i wystawy.

W tym roku przygotowaliśmy specjalny konkurs: Kawałek błękitnego nieba. Na autorów i organizatorów najlepszych pomysłów i relacji z obchodów Dnia Czystego Powietrza czeka 10 UNIKALNYCH STATUETEK. Na zgłoszenia - relacje czekamy do końca listopada. Wybór laureatów odbędzie się poprzez głosowanie internetowe.

Już teraz szkoły mogą zgłaszać się także po bezpłatne materiały edukacyjne, które z pewnością okażą się bardzo pomocne w organizacji obchodów Dnia Czystego Powietrza.  

Przeczytaj także

20 maja wystartuje konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Placówki, które brały udział w akcji, wciąż mogą nadsyłać najlepsze prace swoich uczniów.
Od 11 do 30 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą pisali listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji bierze udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów.
Jeszcze tylko przez tydzień można się zgłaszać do akcji Listy dla Ziemi. By dołączyć do naszej Ekologicznej Drużyny Narodowej wystarczy wypełnić krótki formularz.
Do czwartej edycji Listów dla Ziemi dołączyło już ponad 80 tysięcy osób. Gminy, która chciałyby wziąć udział w akcji, cały czas mogą wysyłać nam swoje zgłoszenia.