Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Policz, czy szkodzisz

Promoted

Zastanawiasz się, jakie skutki powoduje palenie w piecach różnych surowców, takich jak węgiel, ekogroszek, ale też butelka typu PET czy meble. Teraz możesz to sprawdzić. Wszystko dzięki aplikacji stworzonej przez firmę Abrys w ramach projektu Misja-emisja.


Wybierz, wrzuć, policz

Aby dowiedzieć się, co trafia do powietrza po wrzuceniu do pieca butelek, kawałków mebli czy opony, wystarczy wejść na stronę http://kalkulator.misja-emisja.pl/. Z listy produktów znajdujących się po prawej stronie wybieramy jeden i przeciągamy go do pieca. Kalkulator pokazuje nam tabelę, w której znajdziemy informację na temat tego, jakie substancje trafiają do atmosfery i w jakiej ilości. W posumowaniu z kolei podane jest, jaki wpływ na środowisko i zdrowie człowieka wywierają znajdujące się na liście tlenki czy dioksyny.

Przeczytaj także

20 maja wystartuje konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Placówki, które brały udział w akcji, wciąż mogą nadsyłać najlepsze prace swoich uczniów.
Od 11 do 30 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą pisali listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji bierze udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów.
Jeszcze tylko przez tydzień można się zgłaszać do akcji Listy dla Ziemi. By dołączyć do naszej Ekologicznej Drużyny Narodowej wystarczy wypełnić krótki formularz.
Do czwartej edycji Listów dla Ziemi dołączyło już ponad 80 tysięcy osób. Gminy, która chciałyby wziąć udział w akcji, cały czas mogą wysyłać nam swoje zgłoszenia.