Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Prudnik woła: Nie trujcie!

Promoted

Prudnik to jedno z miast, które aktywnie włączają się we wszystkie ekologiczne działania. W Listach dla Ziemi 2014 również nie mogło go zabraknąć.

Mocny start

Prudnickie placówki podczas akcji pilotażowej  Listów dla Ziemi 2013 były bardzo aktywne. Jako pierwsze rozpoczęły pisanie listów, organizowały regularne spotkania z leśnikami i przedstawicielami lokalnych władz, brały udział w sadzeniu drzew, konkursach ekologicznych, a swoje działania systematycznie dokumentowały w postaci relacji na stronie internetowej, zdjęć oraz filmików na You Tube.

Prudnicki Dzień Czystego Powietrza

W drugą edycję Listów dla Ziemi Prudnik również wkroczył przebojem. 15 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 zorganizowano IX Dzień Czystego Powietrza. W akcję włączyło się aż 193 uczniów z klas I, II i III.

Zaopatrzone w transparenty i maski na twarz dzieci pod opieką nauczycieli i koordynatorki akcji Iwony Siembidy przeszły ulicami miasta. Podczas happeningu przypominały prudniczanom, że to nie krasnoludki palą śmieci, mówiły o tym, jak bardzo szkodliwe dla zdrowia jest palenie śmieci w piecach i nawoływały do dbania o czystość powietrza.

Każdy Ci to powie
Paląc śmieci niszczysz zdrowie
Swoje i dzieci!

Na zdjęciu: Dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku.

Przeczytaj także

20 maja wystartuje konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Placówki, które brały udział w akcji, wciąż mogą nadsyłać najlepsze prace swoich uczniów.
Od 11 do 30 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą pisali listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji bierze udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów.
Jeszcze tylko przez tydzień można się zgłaszać do akcji Listy dla Ziemi. By dołączyć do naszej Ekologicznej Drużyny Narodowej wystarczy wypełnić krótki formularz.
Do czwartej edycji Listów dla Ziemi dołączyło już ponad 80 tysięcy osób. Gminy, która chciałyby wziąć udział w akcji, cały czas mogą wysyłać nam swoje zgłoszenia.