Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Startuje Świąteczna Akademia Upcyklingu

Promoted

Dziś wraz z dizajnerką Kariną Haczek startujemy ze Świąteczną Akademią Upcyklingu. Akcja ma pokazać, że nawet z odpadów można przygotować wyjątkowe ozdoby i że niepotrzebne z pozoru przedmioty wcale nie muszą trafiać do kontenera czy na wysypisko.

Ozdoby z opadów

Co dwa dni na profilach ARKI w mediach społecznościowych będziemy prezentować pomysły i filmiki instruktażowe zachęcające do przygotowania oryginalnych, świątecznych ozdób choinkowych z … odpadów. - W naszych kampaniach dotyczących ograniczania ilości odpadów i ich właściwej segregacji w tym roku uczestniczyło ponad 300 000 młodych osób – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. Teraz startując z Świąteczną Akademią Upcyklingu chcemy to podsumować i świętować. Jest to także dodatkowy element akcji Choinki Nadziei, którą od 11 lat prowadzimy z Lasami Państwowymi. Namawiamy uczestników akcji, aby ich ozdoby choinkowe były właśnie jak najbardziej ekologiczne.

Pomysły na niedrogie ozdoby świąteczne

"Świąteczna Akademia Recyklingu" to dziesięć kreatywnych pomysłów na niedrogie ozdoby świąteczne, ale też na wspólne, rodzinne działanie. – Zapraszamy do oglądania naszych filmów - mamy nadzieję, że zainspirują Was do twórczego przetwarzania niepotrzebnych materiałów w piękne, użyteczne przedmioty i dekoracje – przekonuje Karina Haczek.

Upcykling to twórcza odpowiedź na ekologiczny kryzys. Pozwala on przedłużyć życie przedmiotów, co w czasach nadprodukcji i zanieczyszczenia środowiska odpadami produkcyjnymi jest szczególnie ważne.

Akcja podsumowuje ogólnopolską kampanię „Nie bądź jednorazowy” i jest świetnym uzupełnieniem prowadzonej już po raz 11-ty akcji Choinki Nadziei. Partnerami akcji są portale: ulicaekologiczna.pl oraz zycierzeczy.pl  

Przeczytaj także

20 maja wystartuje konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Placówki, które brały udział w akcji, wciąż mogą nadsyłać najlepsze prace swoich uczniów.
Od 11 do 30 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą pisali listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji bierze udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów.
Jeszcze tylko przez tydzień można się zgłaszać do akcji Listy dla Ziemi. By dołączyć do naszej Ekologicznej Drużyny Narodowej wystarczy wypełnić krótki formularz.
Do czwartej edycji Listów dla Ziemi dołączyło już ponad 80 tysięcy osób. Gminy, która chciałyby wziąć udział w akcji, cały czas mogą wysyłać nam swoje zgłoszenia.