Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x
Święta coraz bliżej. Jeśli nie zdążyłeś jeszcze udekorować domu i przystroić choinki, mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Ekologicznych rzecz jasna.
20 grudnia zakończył się konkurs "Kawałek błękitnego nieba" organizowany w ramach 11 Dnia Czystego Powietrza. Do 10 placówek, które otrzymały w nim najwięcej głosów, trafią piękne statuetki.
Kolejna porcja pomysłów na to, jak ekologicznie przystroić dom na święta. Dziś prezentujemy pomysły na ozdoby choinkowe.
Szukasz prostych i ciekawych pomysłów na świąteczne ozdoby? Zajrzyj do naszej Świątecznej Akademii Upcyklingu.

Ostatnie 5 dni głosowania

15 grudzień 2015
Jeszcze tylko przez 5 dni można oddawać głosy na najlepszą inicjatywę zorganizowaną w ramach 11 Dnia Czystego Powietrza. Głosowanie trwa na fanpage'u Fundacji ARKA na Facebooku.
Polska została pozwana przez Komisję Europejską przed Trybunał Sprawiedliwości. Powód? Łamanie przepisów dotyczących jakości powietrza.
300 gmin, 2 360 placówek i prawie 250 tys. uczestników z całej Polski - tak wygląda bilans Listów dla Ziemi 2015. A to tylko część naszego tegorocznego projektu "Nie bądź jednorazowy". Efekty wszystkich działań znajdziecie w naszym raporcie.
Dziś wraz z dizajnerką Kariną Haczek startujemy ze Świąteczną Akademią Upcyklingu. Akcja ma pokazać, że nawet z odpadów można przygotować wyjątkowe ozdoby i że niepotrzebne z pozoru przedmioty wcale nie muszą trafiać do kontenera czy na wysypisko.
Karmnik to nie kosz na śmieci, do którego możemy wrzucić spleśniały chleb, nadpsute owoce czy resztki z obiadu. Takie działania mogą bowiem ptakom tylko zaszkodzić. Czy zatem powinniśmy je dokarmiać?
Niewłaściwe dokarmianie ptaków może przynieść więcej złego niż dobrego. Przykład? Chleb oraz potrawy, które zostały wcześniej posolone powodują u ptaków choroby, a w skrajnych przypadkach prowadzą do śmierci. Czy to oznacza, że ptaków nie należy dokarmiać? Bynajmniej? Po prostu należy robić to z głową!