Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Czym palić w piecu?

26 listopad 2015
Powietrze jest coraz bardziej zanieczyszczone. Pyły i inne trujące związki negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Sporą winę za taki stan rzeczy ponoszą niskiej jakości kotły i paliwo, jakim ogrzewamy domy. Czym powinniśmy palić, by nie zanieczyszczać powietrza.
Listy dla Ziemi to akcja, która już na stałe wpisała się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń ekologicznych. Każdego roku bierze w niej udział kilkaset gmin, kilka tysięcy placówek i kilkaset tysięcy uczniów. W przyszłym roku dzieci z całej Polski po raz kolejny zasiądą do pisania listów. Do czwartej edycji akcji gminy mogą zgłaszać się już teraz!
Zrobienie karmnika dla ptaków wcale nie musi być trudne i czasochłonne. Dziś mamy dla Was kilka pomysłów na to, jak wykonać go samodzielnie.
14 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji w wielu placówkach w całej Polsce zostały zorganizowane specjalne akcje. Postanowiliśmy wyłonić te najlepsze i zorganizować specjalny konkurs!

Dzień Czystego Powietrza

13 listopad 2015
Powietrze w Polsce jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej. Właśnie dlatego edukacja i zachęcanie do pozytywnych zmian są tak ważne. Dzień Czystego Powietrza, który tradycyjnie obchodzimy 14 listopada, to doskonała okazja do podjęcia działań!
10 listopada na Placu Zamkowym w Warszawie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 34 budowaliśmy domek dla jeży. Dlaczego? Aby pomóc przetrwać im zimę. I dlatego, że jeż to fajny zwierz.

Dziś: Dzień Jeża

10 listopad 2015
10 listopada swoje święto mają zwierzątka kolczaste, ale sympatyczne i bardzo pożyteczne: jeże. Warto tego dnia pomyśleć o nich nieco dłużej, bo - choć należą one do gatunków chronionych - masowo umierają na naszych oczach.
Startujemy z kolejną akcją: Kup deskę. Jej celem jest ochrona jeży, wśród których śmiertelność z roku na rok jest coraz większa. Do działań dołączyć może każdy.

Mobilny PSZOK

30 paźdzernik 2015
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) to miejsce, do którego mieszkańcy mogą przywozić odpady nie odbierane przez gminę, przede wszystkim odpady zielone, wielkogabarytowe i problemowe. Wszystko w ramach płaconej opłaty abonamentowej. Tylko czy mieszkańcy faktycznie z tej możliwości korzystają?
14 listopada już po raz 11 będziemy świętować Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji przygotowaliśmy bezpłatne materiały dla szkół oraz specjalny konkurs!