Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x
29 i 30 października wraz z projektem „Nie bądź jednorazowy” zawitamy do Poznania i Wrocławia. To już ostatnie akcje poświęcone ekokonsumpcji, które odbędą się w tym roku.

Policz, czy szkodzisz

28 paźdzernik 2015
Zastanawiasz się, jakie skutki powoduje palenie w piecach różnych surowców, takich jak węgiel, ekogroszek, ale też butelka typu PET czy meble. Teraz możesz to sprawdzić. Wszystko dzięki aplikacji stworzonej przez firmę Abrys w ramach projektu Misja-emisja.

Stop dla smogu!

28 paźdzernik 2015
Prezydenci Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Oświęcimia i marszałek Małopolski podpisali porozumienie w sprawie wspólnych działań na rzecz walki ze smogiem. Ma ono na celu poprawę jakości powietrza, które należy do najbardziej zanieczyszczonych w Europie.
Jesień zadomowiła się w naszym kraju na dobre, a wraz z nią rozpoczął się sezon grzewczy. A to oznacza spore obciążenie nie tylko dla naszego budżetu, ale i środowiska. Co zrobić, by portfel i przyroda miały się lżej?
W Dzienniku Zachodnim pojawił się niedawno ważny raport dotyczący niskiej emisji. Specjaliści biją w nim na alarm i zwracają uwagę na to, że najwyższą cenę płaci w tym wypadku człowiek.

Surowce zebrane

13 paźdzernik 2015
W miniony weekend zorganizowaliśmy w Bielsku kolejną edycję „Drzewka za surowce”. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup rowerów dla dzieci ze świetlic środowiskowych.

Ekologiczne zgadywanki 6

9 paźdzernik 2015
Kolejna porcja ekologicznych zgadywanek. Dla tych, co lubią łamigłówki i chętnie łączą naukę z zabawą!
Selektywna zbiórka to pierwszy krok na drodze do recyklingu i odzysku surowców z odpadów opakowaniowych. By jednak tak było, trzeba trzymać się kilku ważnych zasad, np. dbać o to, by śmieci nadające się do ponownego wykorzystania nie były zanieczyszczone. Dlaczego to tak ważne?

Rozdajemy drzewka za surowce

30 wrzesień 2015
8, 9 i 10 października po raz kolejny będziemy rozdawać sadzonki drzewek i kwiaty za odpady nadające się do recyklingu. Zapraszamy!

Instagramowe historie

30 wrzesień 2015
Już niemal rok nasza Fundacja posiada swoje konto na Instagramie. Co można na nim znaleźć? Zdjęcia z akcji, pomysły, jak być eko, dowody na to, że dzikich wysypisk nadal niestety nie brakuje i fotę dzięcioła, który zagościł w naszym Arkowym ogrodzie... Zapraszamy!