Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x
Wraz z jesienią rozpoczął się najlepszy okres dla grzybiarzy. Pogoda sprzyja obfitym zbiorom, więc zapewne wkrótce w lasach zaroi się od osób poszukujących najlepszego okazu. Wybierając się na łono natury warto wiedzieć, jak się zachować, by uszanować piękno lasu i nie pozostawić śladu po naszej wizycie.
Darmowe przejazdy autobusami, tramwajami, metrem a nawet pociągami – to standardowe działania prowadzone w wielu miastach w Polsce i na świecie w ramach Dnia Bez Samochodu. Wszystko po to, by choć na jeden dzień zmniejszyć ilość produkowanych spalin oraz poziom hałasu. Warto dołączyć!

Eko-słowniczek cz. 3

18 wrzesień 2015
W dzisiejszej odsłonie eko-słowniczka wyjaśnimy, czym tak naprawdę jest dziura ozonowa, w jaki sposób powstaje kwaśny deszcz i kiedy powstają odcieki. Mówiąc krótko, skupimy się na terminach powiązanych ze szkodliwym wpływem człowieka na środowisko.
14 września w Warszawie odbyła się inauguracja akcji "Zielony kontener". W ramach wydarzenia zorganizowano wystawę i warsztaty a także gry i zabawy edukacyjne dla dzieci.

Dobra energia w Katowicach

15 wrzesień 2015
Już w najbliższy weekend na katowickim Rynku odbędzie się pierwsza, wyjątkowa edycja imprezy pod hasłem “Dni Energii Miasta Katowice”. Wydarzenie będzie obfitowało w wykłady, debaty, prelekcje oraz zabawy i konkursy zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników.

Startuje "Zielony kontener"!

14 wrzesień 2015
Dziś startuje kolejna akcja związana z ograniczaniem ilości odpadów i promocją ekokonsumpcji. Inauguracja "Zielonego kontenera" odbędzie się o godzinie 11 w Zieleńcu Wielkopolskiego na warszawskiej Ochocie.

Wakacyjne zbieranie odpadów

10 wrzesień 2015
Wakacje wakacjami, ale od bycia eko nie ma odpoczynku. My przez całe lato dzielnie walczyliśmy z odpadami w ramach akcji "365 reklamówek śmieci". Projekt i ekologiczne postawy promowaliśmy m.in. w Lublinie, Zielonej Górze, Łodzi i Wrocławiu.

Eko-słowniczek cz.2

7 wrzesień 2015
Czy wiecie jak powstaje biogaz oraz czym tak naprawdę są bioodpady? Co oznacza skrót PET oraz czym różni się azbest od eternitu? Przygotowaliśmy dla Was kolejne ważne terminy związane z odpadami.
1 września został ustanowiony przez papieża Franciszka Światowym Dniem Modlitwy o Ochronę Stworzenia. Ma on stanowić bodziec do refleksji i motywację do troski o ochronę stworzenia.

Ekologiczne zgadywanki 5

31 sierpień 2015
Lubicie zagadki? My tak, bo nie tylko sprawdzają wiedzę, ale też motywują do poszukania dodatkowych informacji. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.