Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Nagrody wysłane

31 sierpień 2015
Zwycięzcy konkursu na najpiękniejszy list dla Ziemi nowy rok szkolny rozpoczną z wyjątkowymi torbami ekologicznymi. Nagrodami głównymi w tegorocznej edycji akcji były bowiem unikatowe torby wykonane z banerów.
Każdego roku przeciętny Polak produkuje ponad 300 kg śmieci. A zważywszy na szybkość konsumpcji liczba ta z roku na rok będzie coraz wyższa. Jak temu przeciwdziałać? Do czego – jako osoby wytwarzające śmieci – jesteśmy zobowiązani?

Klimatyczny finał wakacji

24 sierpień 2015
W ostatnią niedzielę wakacji, 30 sierpnia odbędzie się kolejna edycja “Pikniku z Klimatem”. Miasto stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu zadbają nie tylko o wiedzę ekologiczną, lecz również znakomitą rozrywkę dla całych rodzin. Na takiej imprezie nie może nas zabraknąć.
Droga od opakowania do odpadu może mieć różne wersje: tę przyjazną dla środowiska i tę dla niego niebezpieczną. Sporo zależy od nas-konsumentów, a także producentów opakowań, którzy decydują o tym, z czego ich wyroby są wykonane.

Rodzaje odpadów

17 sierpień 2015
Choć edukacja ekologiczna prowadzona jest przez coraz większa liczbę instytucji, a dostęp do materiałów edukacyjnych jest coraz łatwiejszy, część społeczeństwa nadal ma problem z rozróżnianiem rodzajów odpadów i ich odpowiednim segregowaniem. Dziś przypominamy, na jakie kategorie dzielimy śmieci.
Ilość odpadów wytwarzanych przez gospodarstwa domowe rośnie z roku na rok. Trafiają one do spalarni, sortowni i zakładów recyklingowych a także na wysypiska. Czy to oznacza, że nie stanowią one żadnego zagrożenia dla środowiska? Niestety, niekoniecznie. Niewłaściwie zabezpieczone składowiska są dla przyrody równie niebezpieczne jak dzikie wysypiska i odpady trafiające prosto do rzek.
Unieszkodliwianie to inaczej poddawanie odpadów procesom biologicznym, fizycznym czy chemicznym, które sprawiają, że przestają one zagrażać ludziom oraz środowisku. Najczęściej stosowanymi metodami unieszkodliwiania są: składowanie, spalanie, kompostowanie.
Rozpoczynamy ostatni w tym roku etap akcji "365 reklamówek śmieci". Nasz happening zachęcający do ograniczania ilości odpadów, ich segregowania i ponownego wykorzystywania zawita jeszcze do Zielonej Góry, Poznania, Łodzi, Rzeszowa i Lublina.

Eko-słowniczek

31 lipiec 2015
Czym jest recykling a czym segregacja odpadów? Jakie rodzaje śmieci zaliczamy do odpadów komunalnych? Przygotowaliśmy dla Was ściągę z podstawowych pojęć dotyczących gospodarki odpadami.

Odpadowe ciekawostki

31 lipiec 2015
Kiedy pojawiła się idea recyklingu? Ile wynosi wskaźnik odzysku makulatury w Polsce? Dlaczego opakowania szklane należy zbierać z podziałem na kolory? Dziś kilka faktów na temat odpadów.