Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x
Wydaje Wam się, że jedynym miejscem dla odpadów jest kosz? Nic z tych rzeczy. Uczniowie biorący udział w Listach dla Ziemi pokazali, jak można je kreatywnie wykorzystać.
W lecie ceny owoców i warzyw są naprawdę kuszące. Warto zatem kupić ich nieco więcej i zrobić odpowiednie zapasy na zimę. I to nie tylko dlatego, że domowe przetwory są pyszne i zdrowe. Są też przyjazne dla przyrody!

Jak być eko w wakacje?

27 lipiec 2015
Wakacje na półmetku. Słoneczna pogoda sprzyja organizowaniu spotkań na świeżym powietrzu, wycieczek do lasu oraz w góry. Jak być eko podczas letnich aktywności?
Twoja ulubiona koszulka nie nadaje się już do chodzenia? Nie musisz jej wyrzucać! Spraw radość swojemu pupilowi i zrób mu z niej zabawkę.
Jednorazówki to jeden z największych wrogów środowiska. Kupujemy je nagminnie, wyrzucamy po kilku minutach, nie zastanawiamy się nad, co dzieje się z nimi dalej. Ale jednorazówki można kreatywnie wykorzystać, np. robiąc z nich włóczkę!
Zastanawiałeś się kiedyś co dzieje się z wyprodukowanymi przez Ciebie odpadami? Część z nich trafia na wysypiska – to jasne. Część poddawana jest recyklingowi. Co to jednak oznacza i gdzie odbywa się ten proces? A co dzieje się z odpadami wiekogabarytowymi czy niebezpiecznymi?

Rady na odpady

10 lipiec 2015
Segregowanie odpadów, zbieranie makulatury, zabieranie na zakupy materiałowych toreb to działania bardzo ważne dla środowiska. Ale dla Ziemi można zrobić jeszcze więcej. Każdego dnia. W bardzo prosty sposób. Oto nasze złote rady!
W każdą sobotę ok. godz. 7.45 w „Sygnałach Dnia” Radiowej Jedynki można wysłuchać recyklingowej listy przebojów. Podczas audycji zaproszeni goście wybierają najlepsze recyklingowe pomysły. Jesteście ciekawi typów Natalii Kukulskiej czy Łukasza Zagrobelnego? Wystarczy włączyć radio!
Kompostowanie inaczej zwane recyklingiem organicznym to naturalna metoda przetwarzania i gospodarowania odpadami. Na czym polega? Jak ją stosować?
Nowelizacja ustawy dotyczącej gospodarowania odpadami wprowadziła zamieszanie w niejednym domu. I zamieszanie to w wielu przypadkach trwa nadal. Sporym problemem pozostają np. odpady niebezpieczne. Niestety większość z nas nadal nie wie, jakie to odpady i co z nimi zrobić?