Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Surowce zebrane

Promoted

W miniony weekend zorganizowaliśmy w Bielsku kolejną edycję „Drzewka za surowce”. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup rowerów dla dzieci ze świetlic środowiskowych.


Drzewka i kwiaty za odpady

Tegoroczna, jesienna edycja akcji trwała trzy dni, bo od czwartku 8 października do soboty 10 października. Zasady były takie jak zawsze: za każde 10 kg makulatury, 20 puszek aluminiowych, butelek typu PET lub szklanych rozdawaliśmy sadzonki drzew i kwiatów. W sumie do rozdania mieliśmy 5 000 drzewek i 1 000 kwiatów.

6 ton odpadów

Podczas akcji udało nam się zebrać:

  • 3 tony 720 kg makulatury
  • 1 tona 540 kg szkła
  • 660 kg plastiku
  • 120 kg puszek
  • 940 kg elektrośmieci


Tegoroczna akcja odbyła się w nowym miejscu: Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Krakowskiej 315 d w Bielsku-Białej.

Dochód z akcji przeznaczymy zostanie na rowery dla dzieci! Dziękujemy Wam za udział.

Współorganizatorami akcji były Miasto Bielsko-Biała oraz WFOŚiGW w Katowicach.

Przeczytaj także

20 maja wystartuje konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Placówki, które brały udział w akcji, wciąż mogą nadsyłać najlepsze prace swoich uczniów.
Od 11 do 30 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą pisali listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji bierze udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów.
Jeszcze tylko przez tydzień można się zgłaszać do akcji Listy dla Ziemi. By dołączyć do naszej Ekologicznej Drużyny Narodowej wystarczy wypełnić krótki formularz.
Do czwartej edycji Listów dla Ziemi dołączyło już ponad 80 tysięcy osób. Gminy, która chciałyby wziąć udział w akcji, cały czas mogą wysyłać nam swoje zgłoszenia.