Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Uczniowie z Warszawy zbudowali domek dla jeża

Promoted

10 listopada na Placu Zamkowym w Warszawie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 34 budowaliśmy domek dla jeży. Dlaczego? Aby pomóc przetrwać im zimę. I dlatego, że jeż to fajny zwierz.

W ramach akcji odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące ochrony i opieki nad jeżami. Dzieci dowiedziały się, jak należy się zachować, widząc jeża, który wydaje się chory lub osłabiony i w jaki sposób można pomagać tym ssakom. Uczniowie przy pomocy członków naszej Fundacji zbudowali piękny, solidny domek, który następnie został umieszczony w ekologicznym ogrodzie.

Zima to dla jeży niebezpieczny czas. Pomagajmy im go przetrwać.


 

Przeczytaj także

20 maja wystartuje konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Placówki, które brały udział w akcji, wciąż mogą nadsyłać najlepsze prace swoich uczniów.
Od 11 do 30 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą pisali listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji bierze udział ponad 90 gmin i blisko 85 000 uczniów.
Jeszcze tylko przez tydzień można się zgłaszać do akcji Listy dla Ziemi. By dołączyć do naszej Ekologicznej Drużyny Narodowej wystarczy wypełnić krótki formularz.
Do czwartej edycji Listów dla Ziemi dołączyło już ponad 80 tysięcy osób. Gminy, która chciałyby wziąć udział w akcji, cały czas mogą wysyłać nam swoje zgłoszenia.