Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Listy dla Ziemi krok po kroku

Krok 1

Gminy z całej Polski zgłaszają się do akcji. W deklaracji zgłoszeniowej zapisują m.in. liczbę dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół w całej gminie. Na podstawie deklaracji wysyłamy do gmin wszystkie potrzebne materiały do przeprowadzenia Listów dla Ziemi.

Deklaracje można pobrać TUTAJ.

Krok 2

Przez cała edycję odbędzie się wiele hapennigów, wystaw i innych wydarzeń. W kwietniu w gminach uczestniczących w akcji odbędzie się pisania Listów dla Ziemi.  Na lekcji w szkole lub na zajęciach w przedszkolu na specjalnym papierze ekologicznym przygotowanym przez Fundację Ekologiczną Arka dzieci piszą listy, w których nakłaniają dorosłych do proekologicznych działań.

Krok 3

Dzieci zabierają listy do domu. Czytają je razem z dorosłymi (rodzicami, dziadkami).

Krok 4

Po przeczytaniu listów rodzina wspólnie zastanawia się, jakie działania ekologiczne może zrobić w swoim domu czy w swojej okolicy.

Krok 5

W czasie realizacji postanowień można robić zdjęcia czy napisać reportaż.

Krok 6

Relacje należy przesłać do nas, a my opublikujemy je na naszym profilu na Facebooku – www.facebook.com/listydlaziemi  Wybrane relacje zostaną zaprezentowane na licznych wystawach w całej Polsce. Odbędzie się również ogólnopolski konkurs na najpiękniejszy List dla Ziemi.