Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Listy dla Ziemi 2014

Sukces akcji

Druga edycja Listów dla Ziemi, podobnie jak akcja pilotażowa, okazała się dużym sukcesem. Wzięło w niej udział ponad 300 tys. uczniów i ponad 300 gmin oraz kilka tysięcy placówek oświatowych z całej Polski.

Działania były prowadzone przez cały rok, a ich celem było nagłaśnianie problemu palenia śmieci w piecach domowych i uświadamianie, jaki wpływ ma ten procederu na zdrowie ludzi oraz środowisko. Organizowano eventy w największych miastach w Polsce, a placówki z gmin, które włączyły się do akcji, realizowały szereg ekologicznych działań. W mediach pojawiły się setki informacji. Uczniowie z całego kraju pisali listy dla Ziemi, w których podejmowali problemy mające wpływ na naszą planetę.

Dodatkowe działania

W ramach Listów dla Ziemi zrealizowano również trzy dodatkowe projekty: Dzień Czystego Powietrza, Ośmiokąt Edukacyjny i Ekologiczną Sztafetę Rowerową. Dzień Czystego Powietrza nagłaśnia problem palenia śmieci w piecach domowych i niskiej emisji. Celem Ośmiokąta jest edukacja ekologiczna w ciekawej formie. Nazwa projektu wzięła się od przestrzennej instalacji o wymiarach ok. 20 m2 i wysokości 2 metrów, na której zamontowanych zostało 8 posterów edukacyjnych. W ramach projektu Ekologiczna Sztafeta Rowerowa członkowi Fundacji wraz z przyjaciółmi od 8 do 23 na rowerach przemierzyli trasę od morza do źródeł Wisły, promując jazdę na dwóch kółkach i ograniczając emisję CO2.

Sukces akcji nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie i aktywność gmin, placówek oświatowych, nauczycieli i uczniów. Bardzo im za to dziękujemy. I mamy nadzieję, że Listy dla Ziemi 2015 okażą się jeszcze większym wydarzeniem – podsumowuje Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Kampanię „Listy dla Ziemi – czyste powietrze, zdrowy człowiek” dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i we Wrocławiu. Realizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska.