Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Listy dla Ziemi w Szkole Podstawowej w Pobiednej

Display

W Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej w ostatnim tygodniu kwietnia realizowany był projekt pod hasłem Tydzień dla Ziemi. Pomysłów na eko-działania nikomu nie brakowało.

Pierwszego dnia uczniowie wyposażeni w rękawiczki i worki wyruszyli na szlaki turystyczne Pobiednej, aby nie tylko posprzątać swoją małą ojczyznę, ale również poznać jej uroki. Drugiego dnia odbyły się konkursy przyrodnicze i plastyczne, m.in. na wykonanie instrumentu muzycznego z eko-śmieci. Ponadto w ramach akcji zorganizowano warsztaty poświęcone zjawisku niskiej emisji i jego wpływowi na człowieka i środowisko, przeprowadzono doświadczenia obrazujące powstawanie smogu oraz przygotowano mapy mentalne o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza. Na szkolnym korytarzu powstała gazetka zawierająca najważniejsze informacje dotyczące niskiej emisji. W ostatnim „ zielonym dniu” podsumowano wszystkie podejmowane działania i wręczono nagrody w konkursach. Wystąpiła również „ekologiczna orkiestra”, która akompaniowała, na instrumentach wykonanych z materiałów wtórnych, uczniom radośnie śpiewającym finałową piosenkę projektu.