Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Listy dla Ziemi w Szkole Podstawowej w Biesiadkach

Display

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki po raz pierwszy uczestniczyła w akcji Listy dla ziemi. 24 kwietnia uczniowie na specjalnym papierze z makulatury napisali listy, w których podawali przykłady działań ograniczających zanieczyszczenie powietrza pyłami i gazami. Ale na pisaniu listów się nie skończyło!

Akcja pisania listów połączona była z obchodami Dnia Ziemi. Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na zielono. Ważną inicjatywą, którą podjęto w tym dniu, było sadzenie krzewów i roślin ozdobnych wokół szkoły. Na zajęciach świetlicowych uczniowie wykonywali prace plastyczne o tematyce ekologicznej, oglądali prezentację na temat: „Czym grozi spalanie śmieci”, poznali rodzaje pojemników na śmieci oraz dowiedzieli się jakie śmieci należy wrzucać do odpowiedniego kosza.

Ponadto cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcjach zbierania makulatury, puszek aluminiowych, baterii oraz plastikowych nakrętek.