Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Listy dla Ziemi w Szkole Podstawowej w Jaśle

Display

W dniach 14 – 30 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle wzięli udział w ogólnopolskiej akcji proekologicznej Listy dla Ziemi.

Pisanie listów poprzedził apel, na którym przedstawiono cele akcji i sposoby ich realizacji oraz cykl lekcji o tematyce ekologicznej, . Na lekcjach zademonstrowane zostało doświadczenie obrazujące powstanie smogu. Duże wrażenie zrobiła także na uczniach informacja o 6 polskich miastach, które znalazły się w pierwszej dziesiątce europejskich miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy czwartej przygotowali przedstawienie poruszające ważne problemy ochrony środowiska. Uczestniczyli także w ekologicznym przemarszu ulicami Osiedla Rafineryjnego. Z wykonanymi przez siebie transparentami oraz wygłaszanymi hasłami zachęcały przechodniów do ekologicznego stylu życia oraz ochrony środowiska.

Na zakończenie akcji dzieci posadziły dwa drzewka na terenie szkoły. „Listy dla Ziemi” napisane przez uczniów zaprezentowano na gazetkach szkolnych. Najpiękniejsze z nich zostały wyróżnione i przeczytane na apelu. Ich autorzy otrzymali dyplomy.