Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
x

Województwo wielkopolskie

Zobacz ostatnio dodane inicjatywy

Podczas zajęć przeprowadzonych w ramach akcji Listy dla Ziemi, uczniowie Szkoły Podstawowej w Malanowie zostali zaznajomieni z problemem niskiej emisji i zanieczyszczeń powietrza. Akcja ta uwrażliwiła dzieci i ich bliskich na to co się spala w ich piecach jak również zwróciła uwagę na ogromną potrzebę sadzenia drzew i tworzenia terenów zielonych.
W Szkole Podstawowej w Barczygłowie w ramach akcji Listy dla Ziemi zorganizowano sprzątanie boiska szkolnego, placu wokół remizy OSP, przystanku autobusowego, apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, wycieczki do lasu i rzecz jasna pisanie listów. A to dopiero początek.
Uczniowie Gimnazjum im. St. Mikołajczyka w Dobrzycy dla dobra przyrody podjęli się realizacji wielu ekologicznych działań. Na początek był apel szkolny, pogadanki, konkurs na najciekawszy list. Potem przystąpiono do konkretów i praktyki.
W Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie udział w pisaniu listów dla Ziemi wzięli uczniowie klas II, V oraz VI. Zostały przeprowadzone lekcje ekologiczne, podczas których omówiono proste działania ograniczające ilość odpadów. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą odwagą w wyrażaniu opinii i kreatywnością w wymyślaniu ekologicznych działań.
W związku z obchodami Dnia Czystego Powietrza Ostrów WIelkopolski zorganizował konkurs ekologiczny. Wzięło w nim udział 20 przedszkoli, 10 szkół podsatwowych oraz 5 gimnazjów.